S Ilonou Motlíkovou o páteru Ferdovi, léčení těla a duše

Ilona Motlíková dosáhla ve svém životě úspěchů, po kterých jiní lidé marně touží. Nazpívala vlastní CD, vedla úspěšně několik podniků a procestovala svět. Ve své poslední práci si uvědomila rozdíl mezi touhou a snem a prací vycházející z vnitřního přesvědčení. Začala druhým lidem předávat své zkušenosti s odblokováním stresů a meditacemi, které zatím používala jen pro sebe. Využívá své mimořádné schopnosti vcítit se do druhých lidí. Ve své práci pomáhá lidem dosáhnout fyzické i psychické kondice jako motivační a výživový poradce. Harmonii duše a těla považuje za základní předpoklad pro dlouhodobý úspěšný život.

Kdy jsi začala vnímat, že tvá duše je důležitější než tělo?

Zásadní byl pro mě okamžik, že mě „pálí dobré bydlo“. Uvědomila jsem si, že ve chvíli, kdy mohu mít všechno, mi stále bude něco chybět. Připustila jsem si existenci duše a procítila její energii. A pak se začaly dít „náhody“. Kamarádka mě přihlásila na kurs Silvovy metody, kde jsem si potvrdila své vnitřní pocity na základě vědeckých faktů a poznatků. Pokud máte i vy teď nějaké nutkavé pocity při čtení těchto řádků, doporučuji si hned najít rozšiřující informace. Dnešní doba toto velmi podporuje.

Díky Silvově metodě jsem si uvědomila, že jsem její techniky nevědomky využívala v době maturitní zkoušky. Při jedné otázce jsem použila pozitivní myšlenku na konkrétní otázku, kterou jsem si následně vytáhla. A naopak, otázku z jiného předmětu, kterou jsem nechtěla, jsem si taktéž vytáhla.

Život ti nadělil mnoho hmotných výhod. Co je pro tebe opravdový úspěch?

Můj první úspěch jsem zaznamenala po dvou dětech, kdy jsem nebyla spokojena se svojí váhou jako většina maminek. Zkoušela jsem všechny diety, které byly dostupné na tehdejším trhu. Začala jsem cvičit ve fitness, ale vždy se dostavil jo-jo efekt. Až jednoho dne jsem dostala kontakt na trenérku a začala dojíždět do 60 km vzdáleného Písku, kde jsem třikrát týdně pravidelně půl roku cvičila pod vedením mistryně v kulturistice Dariny Gajovské. Splnilo se mi tak předsevzetí, že do půl roku budu mít o 2 konfekční čísla menší oblečení. Použila jsem jednu techniku Silvovy metody a ještě před snížením váhy si koupila menší šaty. Vizualizovala jsem si sama sebe v těchto šatech. A tak se stalo.

I zde je vidět, jak je účinné mít předem v mysli výsledek dříve, než se dostaví ve fyzické podobě. Pro nové projekty je efektivní, mít vedle sebe zkušeného motivačního poradce.

Moji trenérku později napadlo využít našeho společného úspěchu a nabídla mi místo v Praze v největší síti fitness studií v Soláriu BBC. K této práci bylo třeba i teoretických znalostí, a tak jsem absolvovala Trenérskou školu pana Petra Stacha.

Můj koníček se mi stal pozdější prací a zde jsem prvně pochopila souvislost těla a duše jako celku. Neboť cvičící, kteří svou mysl nekoncentrovali na procvičovanou partii, neměli takový úspěch, jako ti, kteří si vizualizovali a prociťovali konkrétní svalovou partii.

Věnuješ se trenérské profesi i nyní?

S touto prací jsem skončila, neboť jsem se chtěla věnovat práci s konkrétními klienty a začala připravovat systém detoxikační kúry. A i u této práce jsem zjistila, že jsem klienty více vyhledávána pro můj osobní empatický přístup, který není v rámci osobních služeb běžně dostupný. Začala jsem si uvědomovat nutnost uplatnit tento dar v praxi a připustit si, že má další životní zkušenost se mi může stát budoucí prací.

Odjakživa mě přitahovaly karty. Nejdříve jsem chodila ke kartářkám a při posledním výkladu mi jedna sdělila, že mám předurčeno, abych vykládala karty sama. Čím víc jsem se bránila uvěřit této představě, tím víc jsem k tomu byla podvědomě vedena. Shodou okolností jsem po rozvodu začala bydlet s profesionální kartářkou. Od ní jsem dostala svůj první Tarot a účastnila jsem se jejich výkladů. Tady jsem si také potvrdila svou schopnost.

Jaké byly tvé první výklady?

Mými prvními klientkami byly kamarádky z okolí, které mi pokládaly otázky, a já jsem odpovědi četla z knihy o Tarotu. Úspěšnost výkladu jsem si potvrdila zpětnou vazbou. Co jsem vyložila, to se po čase stalo. Tyto první zkušenosti a zpětné vazby mi potvrdily mé schopnosti a já si začala být více jistá sama sebou a přestala jsem odpovídat na otázky prostřednictvím knihy k výkladu Tarotu. Další vjem, který jsem zjistila při výkladu, bylo to, že se napojuji na lidské emoce a pocity. Tím vlastně čtu lidem z duše. Nyní již používám Tarot jako pomůcku k napojení se. Pracuji v podstatě jako médium, i když nemám potřebu se ztotožňovat s označováním těchto schopností.

Vidíš podobné souvislosti i v práci pátera Ferdy?

Pocházím ze Sušice, kde páter Ferda léčil. Tehdy, ještě jako dítě jsem byla velmi fascinována jeho výsledky a postupy, přestože mi je nikdo neuměl vysvětlit. Třeba má osobní zkušenost s problémem vyprazdňování. Když jsem byla malá, Páter Ferda zjistil, že v mém střevu uvízla pecka ze švestky. Nenašla jsem pro to žádné logické vysvětlení.

Pamatuješ si na další diagnózy pátera Ferdy?

Moje dcera měla problémy s průduškami. Zašla jsem za páterem a on diagnostikoval vliv plynu, který se používá při vaření. Říkala jsem, že na plynu nevařím, ale on trval na svém. Později jsem si uvědomila, že má dcera trávila víkendy u babiček, kde se na plynu nejen vařilo, ale také se používala karma na ohřev vody. Z toho vyplývá, že i krátkodobý pobyt v prostředí pro nás škodlivém nás může neskutečně ovlivnit. Když spím v místě, kde se topí plynem i já trpím vysycháním sliznice.

Pamatuji si, že moje maminka vyprávěla o svém problému s vyprazdňováním po porodu. Páter Ferda jí poradil švestkový kompot, který pomohl. Poté jsem této rady využila i na sobě. Můj děda měl velký problém s krví a měl jít na operaci. Byl u faráře, který mu poradil domácí med na čištění krve. Tímto způsobem se operaci vyhnul, proto používám domácí med ke slazení a přípravě pokrmů. Moje babička zase obdržela od pana faráře radu použít malinovou šťávu ke snížení horečky. Do dneška využívám jeho receptů, které mi pomáhají udržet zdraví, takže nemusím využívat produkty farmaceutických společností.

Jakým způsobem se tedy léčíš?

Věnuji se bylinkářství již od mládí, kdy mě ve škole bavil sběr léčivých bylin. Lidská bytost je součástí přírody a přirozeně tíhne k tomu, co je pro ni nejlepší. Intuitivně jsem již tehdy věděla, že přírodní léčba je pro mě prospěšná. Nemá vedlejší účinky. A v okamžiku, kdy si masti a tinktury vyrobím sama, znásobím tím účinnost léčby. Zde se projeví léčivá energie, kterou při výrobě do prostředku vložím. Moje první mast byla měsíčková, díky které jsem vyléčila lišej. Kostivalová tinktura například pomohla s dlouhodobým problémem namožené paty a moje známá se tak vyhnula operaci.

Máš hodně zkušeností, které by si zasloužily zveřejnění. Je možné tě požádat, aby ses o ně i příště podělila se čtenáři Časopisu pro Kvalitní život?

Zkušenosti se mají předávat. Stává se mi, že když někoho podpořím v jeho vývoji, i mě tento skutek pomůže k dalšímu rozvoji mé osobnosti. Bude mi ctí předat své poznatky dál.

Páter František Ferda

Byl významný český kněz a jasnovidec. Svou prací pomohl mnoha lidem. Jeho služeb využívali i vysocí funkcionáři bývalého režimu. Diagnózu určoval odečítáním z informačního pole pacienta a následně doporučoval léčbu nejvhodnějšími přírodními látkami. Více o něm, jeho léčebných postupech a mnoha praktických receptech se dočtete v knize PhDr. Zdeňka Rejdáka: Za zdravím s jasnovidcem páterem Františkem Ferdou (ISBN 80-901123-1-5).

Prezentaci Ilony Motlíkové naleznete na: http://motivacni-dovolena-pro-dusi.blogspot.cz/

Text: Jaroslav Vyoral

Foto: Lenka Marcová