Rozhovor s mgr. Jarmilou Podhornou – Naděje Příběh o pomoci lidem, odvaze a velké vůli

Rozhovor byl publikován v časopise Kvalitní život 12+1/2019

Otázky: redakce, odpovědi: mgr. Jarmila Podhorná

Foto: Naděje, redakce

Paní magistro, začnu základní otázkou. Jak se přihodí, že člověk (Vy) místo odpočinku v důchodu nastartuje zcela novou kariéru, podnikání a nový styl života?

Člověk to už musí mít v sobě, když se rozhodne něco takového dělat. Celý život jsem zjišťovala, co může pomoci lidskému organismu. Vystudovala jsem přírodní vědy, ty jsem také učila, pak jsem dále studovala, hledala, aplikovala a zkoušela. Když jsem učila na základní škole, sledovala jsem u dětí spojitost výukových a zdravotních problémů a přemýšlela, jak jim pomoct. To mě dovedlo k této činnosti. Nebylo to lehké období, ano, začala jsem až v důchodovém věku, rodina, 3 děti, předčasná smrt manžela, nejmladší dcera na vysoké škole.

Sháněla jsem informace všude a pak se snažila udělat si svoje závěry. Na jedné přednášce pana Janči mě zaujalo, že řekl, kdyby někdo začal vyrábět tinktury z našich rostlin, byly by lepší a účinnější než ty drahé dovozové. A tak jsem to zkusila. Začínala jsem ve vlastním sklepě, který jsem proměnila na laboratoř, abych mohla zkoumat, zda to funguje.  První rostlinou, se kterou jsem začala pracovat, byla třezalka taková nejběžnější bylinka, vyrobila jsem několik lahviček a rozdala je známým. Po měsíci jsem od jednotlivých lidí začala sbírat pozitivní ohlasy na užívání, na co to komu pomohlo.  To mě povzbudilo a začala jsem hledat byliny na jednotlivé zdravotní problémy. Hledala jsem v herbářích řádek po řádku, až se mi vždy podařilo něco najít. Začínala jsem s kapitálem 20 000 korun. Tak si to dovedete představit.

Za svou činnost mgr. Podhorná získala řadu ocenění, v roce 2010 obsadila 1. místo živnostníka roku Olomouckého kraje a 2. místo živnostníka roku v ČR. V roce 2016 1. místo v celorepublikové soutěži českých podnikatelek. Nejvíc úspěchů dosahuje s kúrou na následky boreliózy.

hdr

Sálá z Vás elán, vitalita a chuť do další práce. Vaše datum narození snad můžeme prozradit, je 9. června 1943, ale Vy neodpočíváte. Jak teď vypadá Váš pracovní den a máte vůbec čas na vnoučata?

Denně dostávám kolem 50 až 100 mailů, mám poradnu. Všechny maily osobně čtu a píšu ve zkratce odpovědi, které pak posílá a vyřizuje další paní VŠ vzdělaná, abychom to stíhali. Také si zakládám všechny zpětné reakce, co komu a na co pomohlo. A že to funguje, o tom svědčí tisíce děkovných dopisů, které nám přicházejí. To mě dodává elán do života a také to pak mohu používat při svých přednáškách.  Přednáším nejvíce v České republice a také na Slovensku, mám asi tak 80 přednášek ročně. 

: Potřebovala bych se naklonovat. 

Chci ještě dokončit svoji práci, aby to pomáhalo dalším generacím.  Jak jsem říkala, přednáším na i VŠ – nejmladší generaci, jeden rok jsem měla 87 přednášek v republice, spolupracuji s lékaři, léčiteli, přednášíme pro zahrádkáře, důchodce. Také jsem 2x přednášela na Jaltě na mezinárodním kongresu o tom, co to vlastně je gemmoterapie. Mám 4x ročně semináře zde u nás a lidé o ně mají velký zájem, jsou dlouho dopředu plně obsazené. Zvou mě často na přednášky na Lékařskou fakultu v Hradci Králové, tak jsem ráda, že se informace dostávají i do odborné veřejnosti. Především mě těší zájem mladé generace, když k tomu tíhne, a v budoucnosti to může pěkně využít.  Dnes je velmi málo prevence. V dějinách byly bylinky hojně využívány a i v dnešní době mohou pomáhat nejen preventivně, ale také při samotné léčbě.

Hodně lékařů si bere naše produkty také do distribuce. Mám od nich zprávy, že to funguje a další poznatky na vytvoření nových tinktur… třeba na malárii, na chlamydie. Byla jsem na jednom kongresu, kde bylo všechno jenom kolem chlamydií, kolik to způsobuje problémů, ale nebylo tam nic na jejich odstranění kromě antibiotik. Navíc chlamydie jsou ještě v  dalších živočiších, a tak na ně často nezabírají ani antibiotika. Udělali jsme směs CHLAMYSAN a funguje to. Máme pozitivní reference od uživatelů.

Vnoučata jsou pro mě vždycky odpočinek, když se vidíme, tak se s nimi potěším a pak zase pracuji.

Právě připravujeme novinku – budujeme zde menší regenerační centrum.  Chci, aby tam byly i přístroje, které mohou pomoci. Už jsme nakoupili ojedinělé přístroje nové generace, které umí stáhnout z organismu údaje o zdravotním stavu (markery). Hodnotí se v procentech nejvážnější zátěže a ty se pak dají během krátké doby s pomocí těchto přístrojů částečně řešit. Další přístroje v centru budou například na mikrocirkulaci, na lymfu, masážní stroje. Chci, aby to bylo finančně dostupné pro všechny.

Právě zde budujeme menší regenerační centrum… Chci, aby to bylo finančně dostupné pro všechny, aby si lidi mohli dovolit chodit pravidelně.

To jsou další velké a pěkné plány. Kolik máte teď zaměstnanců ve firmě?

Zde (v Brodku u Konice, pozn, redakce) je zaměstnaných 30 lidí. Naše zahrada pro pupeny je světový unikát. S pupeny je opravdu velké množství práce, to si málokdo uvědomuje. Například v jedné lahvi je několik hodin práce. A taky je velmi důležitá doba sběru. Koncem února bývá často sníh a námraza a nic se neděje – ještě nejsou pupeny k použití a pak najednou jsou už hned listy.  A to musíme v té krátké době stihnout. Pupeny omlazují organismus, dá se říci, že tam jsou obsaženy i kmenové buňky rostlin podle odborníků. Nejvíce mě osobně potěší, když pak nastane zlepšení u onkologických problémů.

Založili jsme také ukázkovou zahradu z našich i východních hlavně čínských bylin, aby lidi viděli, jak která bylina vypadá a jak může pomoci. Jezdí sem lidi z celé republiky. Je to 0,5 hektaru a asi 70 druhů léčivých bylin. První byliny z Číny nám přivezl pan profesor Valíček.

Pracujete s desítkami rostlin a bylinek. Jaká je vlastně Vaše nejoblíbenější rostlina?

(Po krátké pauze – jakoby se paní magistra nedovedla rozhodnout pro jednu rostlinu – začíná smršť..)  

Lichořeřišnice! Té se také prodává nejvíce. Má silný antibakteriální účinek.

Eleuterokok – ten bereme z Ruska, je dobrý na imunitu, proticystický.

Černý rybíz – výborný na alergie a imunitu. Vysadili jsme 960 keřů, ty jsme částečně seřízli a pupeny obrali.

Bělotrn – vyrábíme z klíčků, semena vozíme z Francie, teď bylo hodně případů, kdy bělotrn pomáhal na nervová a mozková centra.

Z tinktur dělám sestavy. Kúry řeší totiž komplexně celého člověka. Máme jich teď 49.

Zde mám oblíbený ALUVEN  –  stahuje těžké kovy. Pak KLIDEX – směs pro uklidnění nervové soustavy nebo HELMIFIT na pročištění střev, bradavice virového původu.

Máte i produkty s energií včelího biopole. Můžete nám k tomu říct více?

Do včelího BIOPOLE se dají produkty a jejich účinek se tak zesílí. Před 20 lety jsem jezdila do regeneračního centra v Koutech a Dr. Nohel tam měl přednášky. Říkal, že včelí biopole bylo odedávna využívané, že si lidi dávali do včelínů vodu, mastičky, apod. S takto upravenou vodou a léčebnými prostředky pracoval belgický lékař H. Wallon a u nás léčitel Karel Kožíšek. Pozoruhodnou vlastností tohoto aurálního biomagnetického energetického pole je to, že ovlivňuje vlastnosti vody, ale také vodných extraktů bylin, které jsou vystaveny jeho působení a získávají mnohdy až mimořádné účinky. Jeden rok jsme to zkusili a pak jsme přeměřovali účinky, které byly zesílené. Od té doby některé výluhy dáváme ošetřit po dobu 1 měsíce včelím biopolem. Tyto výtažky jsou pouze v období včelí aktivity a jejich navýšená účinnost o včelí biopole je platná po dobu 3 měsíců, po uplynutí této doby účinnost včelího biopole klesá. Další zesílení účinků je také ve spojení s betaglukanem, zde je to přínosné hlavně u onkologických pacientů.

 Co je to GEMMOTERAPIE?

Gemmoterapie je speciální metoda bylinné léčby, která využívá přípravky vyrobené ze zárodečných částí rostlin – semen, pupenů, klíčků a mladých výhonků. Tyto bylinné prostředky zpracovává firma Naděje na jaře, pupeny v době pučení, kdy obsahují nejvyšší množství biologicky aktivních látek, nezbytných pro růst rostliny, jako jsou růstové hormony, enzymy, stopové prvky a další látky s širokou působností. Tyto zpracované prostředky dodávají tělu komplexy rostlinných látek, které stimulují činnost celého organismu a jsou využívány k řešení různých zdravotních obtíží.

Dočetla jsem se o drenážním prostředku. Co to je a proč by se jím mělo začínat?

Drenáž je čištění organismu, které doporučujeme před samotným užíváním výtažků z pupenů. Je to logické, protože nemocní lidé jsou většinou přesyceni uklidňujícími léky, betablokátory, hormony nebo antibiotiky. Jejich organismus se brání masívnímu přívalu chemických škodlivin, a proto se celkem ochotně podrobuje vyčištění. Podáváním drenážních prostředků – většinou břízy – se zajistí odbourávání toxických zbytkových zplodin z vlastní látkové výměny, které se s věkem zpomaluje.  Bez drenáže se zpomaluje účinek samotných tinktur.

Děkuji Vám za rozhovor, přeji mnoho elánu a tvůrčích aktivit a až bude regenerační centrum otevřené, určitě se přijedu podívat.-)

O společnosti Naděje

Firma paní Mgr. Podhorné se jmenuje Naděje a byla založena v roce 1998. Specializuje se na výrobu bylinných tinktur, gemmoterapeutik, mastí olejů a výluhů. Svou pověst založila na kvalitě svých výrobků. Pro výrobu tinktur i ostatních výrobků používá především vlastní suroviny, které pečlivě sleduje a kontroluje. Léčivé rostliny pro výrobu tinktur má pod kontrolou již od jejich zasetí až po finální zpracování. Při vývoji a výrobě používá nejmodernější poznatky a výzkumy z alternativní medicíny a bylinné léčby. Sběr takto vypěstovaných bylin se provádí v optimální době tak, aby si uchovaly maximum účinných látek. Přísné kontrole podléhá i výroba tinktur a uskladnění. Veškeré tinktury a ostatní výrobky prošly schválením ve Státním zdravotním ústavu a mají řádnou registraci jako potravinové doplňky. 

casopiskvalitnizivot

Web časopisu Kvalitní ŽIVOT

Napsat komentář