Rozhovor s Kvidem Kuželkou: PIJME VODU!

Správný pitný režim je základem našeho zdraví. Ale jaký je optimální nápoj pro naše tělo, kolik a kdy pít, které nápoje nám naopak tělo odvodňují? Odpovědi nejen na tyto otázky jsme hledali při povídání s Kvidem Kuželkou, milovníkem vody, který šíří osvětu o významu pitného režimu s cílem naučit Česko pít vodu.

Jak jste se dostal k vodě? Ona si mě našla sama. Dělal jsem úplně něco jiného, ale nebylo tam srdce. A pak mi najednou přišla do cesty láhev na harmonizaci vody, která si mě svou energií přitáhla takovým způsobem, že jsem za několik měsíců byl jejím výhradním distributorem pro Českou republiku. Opravdu mám pocit, že to bylo řízeno „shora“, moc si totiž nevzpomínám, jak se to celé seběhlo.

Čím si Vás voda získala? Voda má neskutečné množství unikátních vlastností oproti jiným látkám na Zemi. Nejpozoruhodnější vlastností je pak asi její schopnost přijímat informace (vibrace) z okolí a měnit podle nich svou strukturu.  Jsem rád, že mnoho lidí již tuto skutečnost dokáže přijmout. Pro ty, kdo si nedovedou představit, co se s vodou pod vlivem vibrací děje, mohu říct, že vibrace mění v molekule vody úhel, který svírají dva atomy vodíku s kyslíkem. Chemicky je voda stále H2O, ale energeticky se může významně měnit. Vše záleží na prostředí a vibracích, kterým je vystavena.

Myslíte tím, že NENÍ VODA JAKO VODA? Přesně tak. Když například pijete vodu ze studánky a pak někde z kohoutku ve velkoměstě, určitě poznáte rozdíl. Mnoho lidí si ale nedovede vysvětlit, proč jim jednou voda lehce klouže do krku, chutná lahodně, zatímco jindy je „těžká do žaludku a nedá se pít“. Důvodem je její rozdílná struktura.  Jestliže ji vystavíme harmonickému prostředí, tvoří pravidelné krystaly a neshlukuje se do tzv. klastrů. Její chuť je pak jemná, příjemná a hlavně … má přirozenou strukturu pro hydrataci buněk živých organismů.

Co to konkrétně znamená? Představte si jakoukoli buňku ve Vašem těle. Jejím základem je voda. Když se ale k buněčné membráně dostane voda, která má rozbitou vnitřní strukturu (nízkou vibraci), nedokáže buňku hydratovat. Čím nižší vibrace vody, tím větší shluky molekul tvoří. Můžete si to představit např. jako jakýsi slepenec molekul vody, který se kvůli své velikosti jednoduše není schopen dostat do buňky.

Dokáže si tělo s takovou vodou poradit? Částečně je schopno si ji upravit samo. Na to ale musí vynaložit značné množství energie. Část vody zvýší svou vibraci, tím dojde k oddělení molekul z daného shluku (klastru) a voda je schopna buňku hydratovat. Problém je v tom, že tělo si v takovém případě zharmonizuje jen část vody a zbytek vyloučí. Proto je velmi důležité pít vodu, která má přirozenou strukturu.  Může pak ihned plnit své hlavní funkce, tzn. hydratovat buňky a distribuovat potřebné látky a informace po těle.

Jakou vodu máme ale pít, když většina z nás nemá přístup např. k vodě ze studánky? Voda je neuvěřitelná, co se jejích vlastností týče. Já doporučuji pít vodu kohoutkovou, která je levná a lehce dostupná, navíc se nemusí kupovat v žádném obalu, čímž šetří životní prostředí. Vodu si můžeme upravit sami, jen je třeba se otevřít informaci, že skutečně reaguje na vnější podněty, na vibrace, kterým je vystavena. Na svých pokusech a fotografiích to jasně prokázal známý japonský vědec Masaru Emoto. Voda je schopná reagovat dokonce i na naše myšlenky. Základem je začít jí věnovat pozornost a vděčnost za to, že k ní vůbec máme přístup. Už jen to, že vodě před každým napitím upřímně myšlenkou poděkujete za to, že Vám dodá sílu a vitalitu, ji dokážete navibrovat přibližně na úroveň, jakou Vaše tělo potřebuje.

Voda je schopná reagovat dokonce i na naše myšlenky.

To je ale docela složité, pořád na to myslet. Navíc na mě možná okolí bude koukat dost zvláštně, když budu s vodou takto komunikovat… Souhlasím s Vámi, že ne vždy je to jednoduché, navíc ve chvílích, kdy sami nejsme v pohodě (jsme např. ve stresu), je dost obtížné si vodu pozitivně „zinformovat“. Naštěstí dnes existují způsoby, jak si vodu před pitím upravit. Přibývá lidí, kteří si do ní doma dávají různé kameny, staví nádoby s vodou na květ života nebo si po vzoru Emotových pokusů popíší např. džbán na vodu harmonickými slovy (láska, vděčnost apod.).

V jednom z minulých čísel Kvalitního života jste se v článku zmínil v této souvislosti o Technologii Poznik… Vili Poznik prokázal lidem úžasnou službu v oblasti harmonizace molekul vody. Vibrace dokáže jednak měřit, v laboratoři následně testovat z pohledu jejich vlivu na harmonizaci procesů v lidském těle a speciální technologií je schopen vtisknout tisíce souborů těchto pozitivních vibrací (informací) do různých médií (štítky, karty, podložky apod.).  Tyto obrovské skupiny pozitivních vibrací kumulované do velmi malého média pak skvěle harmonizují molekuly vody ve svém okolí. Svou technologii přirovnává k zápisu dat na CD nebo DVD s tím rozdílem, že u každého produktu přesně testuje a vybírá, který materiál je nejvhodnější pro optimální účinek harmonických vibrací.

Jak si to mám konkrétně představit? Představte si, že místo 20 nebo 30 slov, kterými můžete popsat Váš džbán, máte najednou k dispozici štítek, který v sobě nese několik tisíc souborů speciálně vybraných pozitivních vibrací, např. slov, barev, hudby, kamenů, manter a mnoho dalších. Voda vystavená takovému štítku se okamžitě harmonizuje a stává se přirozenou pro náš organismus.

Jak se k takové vodě můžeme dostat? Hlavním a celosvětově nejrozšířenějším produktem technologie Poznik je informovaná i9 láhev. Díky vibračnímu štítku ve svém srdci ihned po nalití vodu zharmonizuje, zjemní její chuť a učiní jí příjemnější na pití. Navíc ji u sebe můžete mít doslova na každém kroku, stačí mít jen přístup k jakémukoli vodovodnímu kohoutku. S i9 láhví tak získáváte trvalý přístup k vodě s energií přírodního zdroje (studánka, horský pramen).

V dnešní době stále dost lidí, kteří se k podobným věcem staví skepticky. Jak lidé reagují na vibrační technologii, na kterou není možno si přímo „sáhnout“? Samozřejmě, že skeptici se objevují, vždy jde ale o lidi, kteří hodnotí, aniž by získali vlastní zkušenost. Pro mě je důležitá zpětná vazba uživatelů a ta je velmi pozitivní. Z  i9 láhve pije např. milovník a obdivovatel vody Jaroslav Dušek, majitelka Léčivého divadla Gabriela Filippi nebo Tomáš Klus na svých koncertech. Těší nás ale hlavně krásné zpětné vazby běžných lidí. Největší radost nám udělala paní, které se po 5letech marného snažení podařilo přimět svého tatínka (85let) trpícího spoustou zdravotních problémů způsobených dehydratací, pít díky i9 láhvi vodu. Pak za námi přijela osobně na festival Evolution a láhev pořídila i dalším členům rodiny. Podobných případů přibývá a z toho mám radost. Postupně se plní moje vize naučit Česko pít vodu, zlepšit zdraví naší populace a hlavně, snížit užívání léků, které sice potlačují příznaky zdravotních problémů, ale neřeší jejich příčinu.

Tím se dostáváme k důležitému tématu zdraví a pitný režim. Úzký vztah mezi zdravím a pitným režimem skvěle popsal a vysvětlil ve své knize lékař Dr. F. Batmangelidj (také Dr. Batman). Spousta nemocí je dnes léčena potlačením příznaků, nikoli odstraněním příčiny vzniku dané nemoci. Dr. Batman na základě svých studií provedených s více než 3000 lidmi velmi konkrétně popisuje, co je primární příčinou vysokého krevního tlaku, zvýšené hladiny cholesterolu, pálení žáhy, žaludečních vředů a následně mnoha dalších zdravotních problémů.

Asi už tuším, kam tím míříte… Ano, je to dehydratace organismu. Od 20. roku života se totiž u každého člověka postupně snižuje pocit žízně, ve věku 70let je pak situace již velmi vážná. Byl dělán např. pokus se skupinou lidí různého věku, kteří byli necháni 24hodin bez vody. Když pak získali přístup k vodě, část starších lidí se ani po celém dni bez tekutin nenapilo. Především starší lidé trpí velkým nedostatkem vody v těle. Nicméně dehydratace je velkým problémem u lidí všech věkových kategorií.

Takže bychom neměli čekat na žízeň? Kdo spoléhá na pocit žízně, zcela jistě si zakládá na některý z výše popsaných problémů. Žízeň se totiž dostavuje už jako krizová situace, kdy tělo najelo na úsporný režim.  Mnoho tělních buněk v té chvíli už trpí velkým nedostatkem vody. Lidé, kteří dlouhodobě nepijí dostatek vody, se postupně dostávají do stavu chronické dehydratace, kdy již spousta buněk nemá šanci se zotavit a normálně fungovat. Proto je potřeba důkladně myslet na pitný režim a pít průběžně, bez ohledu na to, zda mám, či nemám žízeň. V optimálním případě bychom pocit žízně vůbec neměli připustit.

Kolik tekutin bychom tedy denně měli vypít? Záleží na tělesné hmotnosti, v průměru alespoň kolem 2,5 litrů vody. Zdůrazňuji vody, to je totiž zásadní. Mnozí z nás vědí, že např. alkohol nebo káva způsobují dehydrataci a musí se při jejich konzumaci příjem vody zvyšovat. Lidé ale většinou netuší, že naše tělo potřebuje každý den opravdu čistou vodu. Ochucené šťávy, limonády ani polévky nemohou nahradit čistou vodu. Jakmile do vody cokoli přidáte, její zpracování je pro tělo daleko náročnější. Proto si dovolím lehce poopravit Vaši otázku, která by měla znít: Kolik VODY bychom denně měli vypít. A já opět říkám, minimálně 2-2,5litru.

Je nějaké doporučení, jak a kdy v průběhu dne pít vodu? První dvě sklenice hned ráno po probuzení a pak průběžně popíjet celý den. Optimálně 30minut před jídlem a pak 2,5hodiny po jídle. Člověk tímto postupem může nejen správně hydratovat své tělo, ale i redukovat hmotnost. Na rčení „Hlad je převlečená žízeň“ je totiž hodně pravdy. Toto téma je ale natolik široké, že bychom se mu mohli věnovat minimálně další hodinu.

Tak možná někdy příště. Co byste na závěr vzkázal našim čtenářům v souvislosti s vodou a pitným režimem? Vždy se snažím každé povídání o vodě zakončit jakousi osvětou, abychom se všichni začali k vodě chovat s úctou a vděčností. Voda je krví planety, ale mnoho lidí se k ní chová velmi lhostejně. Péče, úcta, respekt a vděčnost k vodě nám přinese radost a pohodu do života. A co se týče vody a našeho zdraví, napadá mě jediná věta … PIJME VODU!

casopiskvalitnizivot

Web časopisu Kvalitní ŽIVOT

Napsat komentář