Prahu ovládne RawFest – první velká oslava „živého“ jídla na světě

(Praha, 20. května 2014) – Praha se stane dějištěm unikátní akce, která se ponese v duchu nejnovějších trendů v gastronomii. Už tuto sobotu 24. května se v areálu výrobny společnosti Lifefood v pražských Běchovicích koná první ročník RawFestu – největšího festivalu na světě zaměřeného na tzv. „živé“ pokrmy. Návštěvníci se mohou těšit na to nejlepší z nabídky raw food, od sušených pochoutek přes lahodné smoothies až po celá raw menu v podání mistrů kuchařů. Akci zpestří bohatý kulturní program. Vedle uměleckých a sportovních workshopů jsou připravena hudební vystoupení, soutěže i atrakce pro děti.

„Stravování podle principů „raw“ je ve světě velkým fenoménem, také v České republice se o tento přístup zajímá stále více lidí. „Živá“ gastronomie je založena na principu, že jídlo projde tepelnou úpravou jen do 42 °C. Díky tomu jsou v pokrmech zachovány v maximální míře všechny důležité živiny,“ vysvětluje Tereza Havrlandová, majitelka pořádající společnosti Lifefood, jednoho z největších výrobců živé stravy na světě. Současně dodává: „s raw food je spojena úcta k přírodě a ke všemu živému, takže nám přišlo zcela přirozené pojmout RawFest nejen jako oslavu živého jídla, ale života vůbec. Věříme, že si tato akce najde své příznivce a do budoucna se již stane tradicí.“

Program RawFestu odstartuje v 10.30 hodin a potrvá do 22.00 hodin, celým dnem provede herečka Nela Boudová. Hlavním lákadlem bude celodenní maraton ukázek raw „vaření“ s nejlepšími mistry kuchaři svého oboru, ochutnávky tzv. superfoods, lahodných nápojů z ovoce a zeleninya bohatá menu vyhlášených raw restaurací v čele se Secret of raw, Plevel či Jelica. Během festivalu proběhne také vyhlášení prvního ročníku soutěže o Zlatou dobrawtu. O vítězi rozhodnou samotní návštěvníci, kteří zvolí nejchutnější pokrm a nejoblíbenější smoothie,“ uvádí Tereza Havrlandová.

Zkušenosti s „raw“ stravováním a přínosy tohoto životního stylu přiblíží program v přednáškovém stanu RawFestu. Běchovický areál dále nabídne malířské workshopy od Blank Canvas, experimentální Body percussion od Jiřího Boudy nebo intimnější hudební dílny se Štěpánkou Čížkovou. Chybět nebudou ani sportovní workshopy s jógou a speciálním bodyrock workoutem. Na své si přijdou také nejmladší návštěvníci. Čeká je dětská olympiáda zvířátek, střelba z luku, program v dětské dílničce či třeba zábava u čokoládového stánku Lifefood.

Večer ovládnou latinskoamerické rytmy Los Rumberos a vystoupení kapely Revolta. Vrcholem RawFestu se pak stane fireshow.

Více o Rawfestu a „živém“ jídle najdete na www.lifefood.cz a www.rawfest.cz

Vstupenky lze zakoupit na ticketstream.cz nebo v e-shopu Lifefood. Základní vstupné pro dospělou osobu činí 180 Kč v předprodeji a 230 Kč na místě, rodinná vstupenka pak vyjde na 470 Kč v předprodeji a 550 Kč na místě. Vstupenka zahrnuje konzumaci jednoho soutěžního raw jídla na osobu a vstupy na workhopy, koncerty i další atrakce. Děti do 12 let mají vstup zdarma.

Raw Fest 2014

Skvělé živé raw food jídlo, nejnovější trend v gastronomii.