Oficiální stránky profesorky Strunecké spuštěny!

Paní Profesorka Strunecká, významná česká vědkyně, veřejnosti známá především knihami Doba Jedová o škodlivých účincích přísad v potravinách, nebo angažovaností v boji proti škodlivým účinkům očkování, představila své nové oficiální www stránky – www.strunecka.cz. Jejich cíl je informovat veřejnost o aktivitách, nových knihách, poskytnout materiály ke studiu – přednášky v pdf a videa a zamezit šíření mýtů a lží o její osobnosti.

 

Paní Profesorka Strunecká o svých nových stránkách říká:

Při zadání jména Anna Strunecká nabídne Google 61 700 odkazů. Jak se má čtenář v té záplavě názorů vyznat? A koho zajímá, jak žila a pracovala a zda stále ještě žije a pracuje profesorka RNDr. Anna Strunecká, DrSc.?

Přesto, že mě znali moji kamarádi a spolužáci, později moji studenti a spolupracovníci, případně ti, kdo znali moje odborné publikace, nepovažovala jsem se za veřejně známou osobu. O širší popularitu mojí osoby se do značné míry zasloužili představitelé klubu Sisyfos, kteří mi od 90. let minulého století věnují skutečně velikou pozornost.

Nicméně, k popularitě jména Strunecká přispěly v letech 2010–2015 především populárně naučné knihy, desítky článků v médiích, rozhovory, přednášky i nejrůznější prezentace. Jejich společným námětem jsou rizika pro lidské zdraví, která v současné době ohrožují vývoj našich dětí, schopnosti aktivního a tvůrčího života i zdravé stárnutí.

Její názory jdou často proti proudu, odporují názorům současné medicíny a osvěty. Prof. Strunecká však považuje za důležité informovat o možnostech prevence civilizačních onemocnění a upozorňovat na rizika moderní doby, spojená například s očkováním, konzumací léků či přídatných látek do potravin. Nabízí celkem jednoduché rady, jak si zachovat zdraví. Nevyžadují mnoho peněz, spíše naši disciplínu.  Lenka Krbcová, Vitalia

Obsah stránek Wikipedie o Strunecké obsahuje řadu nepravd a lží, ba i pomluv, a ačkoliv jsme se pokusili tento článek uvést do souladu s fakty z mého života, nebyl nám přístup k těmto stránkám umožněn ani v roce 2014, ani opakovaně v červnu 2015. Chybné a logicky nesmyslné údaje byly sice částečně odstraněné, avšak stránky Wikipedie upravují a modernizují podle svých představ o prof. Anně Strunecké členové klubu Sisyfos. Mnozí moji přátelé a sympatizanti však mají v poslední době pocit, že informace médií o Strunecké nemají daleko k honu na čarodějnice.

To vedlo k mému rozhodnutí, že v 72. roce svého života založím vlastní webové stránky.

Jako nezávislá důchodkyně se tedy na těchto stránkách pouze pokouším uvést fakta ze svého života a ilustrace svých názorů, které neposkytuje Wikipedie.

Naposledy upraveno

Zdroj: http://www.strunecka.cz

www.strunecka.cz