Malá ochutnávka nového čísla 5 (2015) Časopisu Kvalitní ŽIVOT

Vážení čtenáří, příznivci časopisu Kvalitní ŽIVOT a všichni kolemjdoucí!

Nové číslo se již tiskne a zde se můžete podívat na jeho titulní stránku a zjistit jaká témata pro vás náš redakční tým připravil. Velký rozhovor tohoto čísla je zejména o vitariánství a jeho aspektech. Eva Neumannová, autorka knihy Adamova dieta je, dle mého názoru jednou z málo vitariánek (a vitariánů), co tento způsob stravování pojali správným způsobem.

Ve svém životě potkávám různé lidi a zkouším různé věci. Za poslední rok jsem potkal mnoho domělých vitariánů, veganů a vegetariánů, kterým evidentně tento životní styl nesvědčí. Jak po zdravotní stránce tak po psychické. Nicméně přesto svůj životní přístup brání až do krve všemi silami, které by jim mohla závidět leckterá masožravá šelma.  Ukazuje se tak, že pouhá změna stravy nestačí. Je nutné také aplikovat změnu v cítění a myšlení.

Jsem rád, že se mi povedlo uskutečnit rozhovor právě s Evou Neumannovou. Pokud uvažujete o přechod na vegetariánství, veganství až k vitariánství, tak vám může jeho obsah přinést pár tipů, jak zvládnout jistá úskalí života s bezmasou stravou.

Markéta Kočková namalovala pro časopis obraz Důvěra. Ten vám může pomoci důvěřovat životu a jít dál, i když není možné zatím vidět světlo na konci tunelu.

Znáte Stévii? Přírodní sladidlo, které má mnoho výhod oproti tradičním cukrům. Víte, že i Coca Cola má nápoj se Stévií? A víte, že když má vaše zakoupené stéviové sladidlo, nahořklou či lékořicovou příchuť, je zpracováno špatným způsobem? Když jsem poprvé ochutnal stévii v krystalech, přišla mi extrémně odporná. A s kávou téměř nepoživatelná. Ale co, řekl jsem si, je to prý zdravé a to většinou nebývá dobré. No člověk snese všechno a zvykne si i na odpornou chuť, když si vsugeruje že jí něco zdravého. smile Jenže když jsem zjistil, že tenhle „renonc“ je způsoben špatným technologickým postupem, měl jsem jasno, kde je chyba.

Během měsíce května, by člověk neměl zapomínat na lásku – můžete se inspirovat článkem o drahém kamenu růženínu. A přečíst si reportáž z průběhu tradiční svatby v Koreji.

V minulém čísle jste se mohli dočíst mnoho informací o vakcinaci z pera paní profesorky Strunecké. Nyní vám přinášíme rozhovor s Ing. Mariánem Fillem na téma Očkování v Čechách i na SLovensku. Rozhovor je obsáhlý tudíž se jeho nezkrácená varianta objeví i u nás na webu.

Pokračujeme v seriálu o sportu. Nyní se můžete dočíst něco o běhu. Třeba budete motivováni udělat něco pro vaši tělesnou schránku a žít Kvalitní ŽIVOT.

Víte, že chrti jsou sice v anglosaských zemích populární pro své sportovní výkony, ale pokud je přestanou podávat, tak jako většina sportovců končí. A ne zrovna hezkým způsobem. Jak můžete pomoci chrtům v nouzi vám ukáže stejnojmenný článek.

Víte, že fluoridová pasta není zvláště dobrá pro vaše zdraví? A víte proč? Náš článek od paní profesorky Strunecké – Fluoridová suplementace ÚSPĚCH MEDICÍNY 20. STOLETÍ NEBO NEBEZPEČNÝ OMYL? Vám to prozdradí. Mimo jiné se můžete inspirovat našimi redakčními tipy na zubní pasty bez fluoridů.

Těšíte se na RAW FEST 2015 6. – 7.6. na ostrově Štvanice v Praze? Ve spolupráci s firmou Life Food jsme uspořádali soutěž o 10 vstupenek na RAW fest. Soutěžte s námi a dostanete možnost účastnit se akce, která není jen o RAW, živé stravě, ale také o mnoha doprovodných akcích – koncertů, divadel, přednáškách, zábavě pro děti atp. Více informací o RAW FESTU naleznete na www.rawfest.cz.

Tak na malou ochutnávku jsem se trošku rozepsal, ale věřím, že jsem vás inspiroval k mnohému jak žít kvalitní život a případně si zakoupit časopis stejnojmeného názvu.

Přeji vám krásný slunečný den!

Jaroslav Vyoral, Šéfredaktor