Inspirace k vystoupení z příjemných a komfortních „jistot“ života

ZIMA – Dar života: Josef Šálek Jdu si tak nad ránem Prahou, ponořenou ještě do pláště tmy. Potkávám lidi spěchající do pracovních procesů. V jejich obličejích vidím utrpení a boj. S čím Ti lidé bojují, ptám se sám sebe. V zachumlanosti v jejich kabáty, šály a čepice, bojují se zimou. Je -7°C a vykračuji si v pohodlí zimy v tričku a kraťasech. Čím dál více si uvědomuji, jak silné programové návyky způsobují neustálý boj. Boj se sebou i s okolními vlivy. Díky tomuto neustálému boji, se uzavíráme v sobě. Nejsme pak schopni důvěřovat lidem ani sami sobě. Nežijeme tak v přátelském prostředí, ale v prostředí neustálého nebezpečí a ohrožení. Místo abychom si života ve všech jeho podobách užívali, tak jej přežíváme.
Pochopil jsem, že to co mě vadí a čeho se bojím, je vlastně jen téma k poznání. Přestal jsem se proto nepříjemným okolnostem vyhýbat a snažím se do nich vstupovat a poznávat je. Je to nádherný proces, plný opravdových projevů života. Zjišťuji, jak mě překonávání strachů a životních nepříjemností nejen posiluje, ale i zklidňuje a hlavně mi přináší velkou nepodmíněnou radost.
Chci se proto s vámi podělit, o některá poznání, které mi proces „přijímání zimy“, přinesl.

Jedním z našich ovládajících programů, je potřeba žít v příjemné a komfortní zóně. Přitom právě v ní vznikají různé návyky a závislosti. Díky vzniklým závislostem, se pak bojíme aby náš svět pohodlí nic nenarušilo. A přitom právě pohodlí způsobuje stagnaci a stagnace je vlastně zastavení vývoje a tak přibližování se smrti.
Vystupuji z této zóny a uvědomuji si jak díky zimě cítím intenzitu života. Raduji se vnitřně nad jeho silou. Místo abych se před ní schovával, užívám si jí a děkuji za to, že mé tělo je zdravé a žije plným životem. Pokud bych zimu nevnímal, tak bych vlastně nežil. A já si chci užívat života plnými doušky a tak přijímám zimu a užívám si jí.

Dále co mi zimní období přináší, je intenzivnější pobyt v přítomnosti. Jsem více v sobě a snažím se zimu pozorovat a nenechat se její silou ovládnout. Pracuji s ní vnitřně, přijímám jí a odevzdávám se jí. Pomáhá mi to tak se uvolnit od vnějších vlivů a více důvěřovat v sebe, v svou sílu a schopnosti, ve svůj vnitřní svět.

S tím souvisí i pohledy lidí, kteří ve mně spatřují cosi exotického či do ústavu patřícího. Pomáhá mi to tak se uvolňovat od společenských předsudků a představ. Stávám se tak více sám sebou.

Rozhodně mi zkušenost z poznávání zimy, pomáhá i zdravotně.
Za prvé si díky postupnému otužování, zvyšuji obranyschopnost a posiluji imunitní systém. Jsem tak daleko méně náchylný k různým virózám a odolnější vůči jakýmkoliv chorobám.
Za druhé je pobyt v zimě i formou vnitřní detoxikace. Vnější žilní a vlásečnicový průtok krve se díky staženým cévám zpomaluje. O to větší průtok krve proudí přes vnitřní orgány a uvolňuje z nich tak různé usazeniny a toxicity.

Lidé mě často oslovují a ptají se jak to dělám, že mi není zima. Většinou odvětím, že mi zima je a jak příjemná. Nebo, že při pohledu na jejich zabalená těla v bundách a kožiších, mi je velké teplo. Poté co se tomu společně zasmějeme, je zase na světě o trochu lépe a já si uvědomuji, že i toto mi zima přináší.

Také mi zjednodušuje život. Občas se proto pobavím nad soubojem lidí s úložným prostorem v autobuse, který je na jejich bundu, šálu, čepici a svetr malý a navíc už jej ucpal spolujezdec. Následná komplikace při opětném oblékání všech, občas vyvolá mezi lidmi i nepříjemné reakce.

Lehce zmíním úsporu i ekonomickou, kterou mi přijímání zimy přináší. Obměna triček, kraťasů a spodního prádla, je vlastně jediným, co v mém šatníku potřebuji.

A dokonce mi pomáhá i pracovně. Poté co jsem svojí „obnažeností“ zaujal jednu dámu na ulici, dostal jsem nabídku, abych vedl seminář k přijímání nepříjemných projevů života, ve Francii, na pobřeží Atlantiku.

Mohl bych psát ještě dál co všechno mi pobyt v zimě dosud přinesl a přináší. Není to ale nutné. Důležitějším je zda-li to pro kohokoliv z vás bude inspirací k vystoupení z příjemných a komfortních „jistot“ života a pomůže vám to vkročit do přátelského prostředí toho pro nás nejcennějšího – do života.

www.silavedomi.cz

program/bigl7l0yf-kil.jpg

Napsat komentář