Časopis pro Kvalitní ŽIVOT – 3 – 2015 (BŘEZEN)

Vážení čtenáři, další číslo Časopisu pro Kvalitní ŽIVOT je na světě. V tomto článku se dozvíte vše o zajímavých tématech, která jsme pro vás připravili včetně ukázek z publikovaných textů. – See more at: http://casopiskvalitnizivot.cz/content/casopis-pro-kvalitni-zivot-2-2015-unor#sthash.4dwGOcPl.dpuf

Vážení čtenáři, další číslo Časopisu pro Kvalitní ŽIVOT je na světě. Už teď si můžete stáhnout jeho elektronickou podobu na Publeru. V tomto článku se dozvíte vše o zajímavých tématech, která jsme pro vás připravili včetně ukázek z publikovaných textů.

Časopis pro Kvalitní ŽIVOT - 3 / 2015 (BŘEZEN) - Obsah

Vážení čtenáři,
jaro nás v tomto měsíci brzy poctí svou návštěvou a bude se ptát: „Jste připraveni na nové období vašeho života?“ Už víte co odpovíte? Bude váš život stejný jako v minulém období, nebo půjdete konečně za svými sny? Proveďte si řádnou čistku ve svých představách o životě a začněte. Můžete se inspirovat třeba novým obrazem od Markéty Kočkové, který energií nového začátku přímo oplývá! Váže se k němu vysoce inspirativní příběh, který vám přinese motivaci. V rámci našeho redakčního cestování jsme navštívili veletrh Biofach a Vivaness v Norimberku. Zde jsme poznali, že na světové úrovni se lidé chovají k bioprodukci a zdravému životnímu stylu naprosto jinak, než v České republice. Věřím, že tento trend se u nás více upevní a i čeští lidé budou chtít žít zdravě. Nesnižujte vlastní nároky na život, čtěte náš časopis a inspirujte se pro život! Přeji úspěšný a krásný březen!

Jaroslav Vyoral, šéfredaktor

Časopis pro Kvalitní ŽIVOT - 3 / 2015 (BŘEZEN) - Editoriál

5 LÉČIVÝ OBRAZ Motýlí křídla

Příběh ženy, pro kterou byl obraz určen a která pro náš časopis napsala příběh pro inspiraci ostatních lidí.

Časopis pro Kvalitní ŽIVOT - 3 / 2015 (BŘEZEN) - Léčivý obraz

6 Rozhovor S Markétou Kočkovou – o tvorbě léčivých obrazů

TEXT: Jaroslav Vyoral
FOTO: redakce; Markéta Kočková

Markéta Kočková je vnímavá žena, která maluje krásné léčivé obrazy technikou enkaustiky. Při ní využívá svou hluboce vyvinutou intuici, cit a vnímání. Obrazy maluje čistě intuitivně nebo podle zadání pro konkrétního člověka. V současné době vystavuje svých 13 děl na zámku Třešť u Jihlavy a její obrazy visí i v nemocnicích. Připravuje projekt ve spolupráci se Zoo Dvůr Králové, kde se bude věnovat malbě ptačích energií. Má dvě děti a žije ve Smiřicích nedaleko Hradce Králové.
Jakým způsobem tvoříš?

Hodně načítám vize a vhledy. Mám silné napojení, které využívám při tvorbě. Ne vždy to funguje, neboť se občas vyskytnou informace, které mě blokují. Například jsem malovala jedné paní z Plzně obraz na zakázku. Chtěla obraz na jejího partnera a její duši. Chtěla vědět, jak bude její duše vypadat. A mně nedošlo, že ji mám oslovit, že vstupuji do jejího prostoru. Zapomněla jsem se zeptat a málem jsem roztrhala plátno – vnímala jsem agresi, vztek a pak mi to došlo. Přišla mi informace: „Ale ty jsi nezaťukala, nezeptala ses.“ Tak jsem zákaznici napsala sms, že začínám malovat, ať se tedy uvolní, abych mohla „vstoupit“. Poté jsem mohla vytvořit zcela překrásný obraz. Byl tam krásně vidět charakter osobnosti. Ale chce to svolení a pokoru.

Věnuješ se hlavně zakázkové tvorbě?

V podstatě mě k tomu lidé donutili. Ze začátku jsem nechtěla být se svým uměním tolik viditelná, ale lidé si mou práci natolik žádali, že nebylo jiné cesty.

Proč sis vybrala techniku Enkaustiku?

Malovala jsem celý život, ale hledala jsem techniku, která bude rychlá a především živá. A včelí vosk je včela – výroba vosku v sobě skrývá proces, objevuje se tu i energie jednoty a energie barev, které používám většinou v jejich přírodní formě.

Časopis pro Kvalitní ŽIVOT - 3 / 2015 (BŘEZEN) - Rozhovor S Markétou Kočkovou – o tvorbě léčivých obrazů

10 Léčivý kámen – Křišťál

TEXT: Petr Olšaník

Křišťál je jeden z nerozšířenějších a nejoblíbenějších minerálů. Ve velké míře je využíván ve šperkařství, laserové technice, ale je znám a má svou historii jako léčivý i meditativní kámen. Sám název Křišťál pochází z řeckého slova „krystallos“ tzn. čistý led.

Křišťál je čirá odrůda křemene. Léčivé účinky křišťálu jsou podmíněny jeho přírodním,  surovým stavem. Jakoukoli úpravou svou léčivou sílu ztrácí. Nezáleží na velikosti křišťálu, ale spíše na počtu hrotů a na jeho vnitřním uskupení. Pokud má uvnitř prasklinu, nebo je porušena jeho léčivá síla, slábne a nedoporučuje se používat k léčení. Čím více je křišťál průzračnější, tím má větší účinek.

Časopis pro Kvalitní ŽIVOT - 3 / 2015 (BŘEZEN) - Léčivý kámen Křišťál

12 Úvod do čínskej medicíny

TEXT: MUDr. Erika Zelníková

Rada by som vás v krátkosti oboznámila so základnými charakteristikami čínskej medicíny. V čínskej medicíne je cela rada špecifických téz, alebo metód či postupov, ktoré sú typické len pre čínsku medicínu a v samom základe sa líši od západnej medicíny.

Keď sa povie čínska medicína, predstavíme si akupunktúru, masáže alebo bylinné liečby. Jej najcharakteristickejšou črtou je celostný prístup k ponímaniu človeka. Človek je chápaný ako bunka v organizme vesmíru, ktorá je s nim spojená a podlieha rovnakým zákonom ako vesmír, ta istá jednota platí aj vo vnútri organizmu ľudského tela, kde jednotlivé časti sú spojené v jeden vzájomne prepojený a ovplyvňujúci sa celok.

Časopis pro Kvalitní ŽIVOT - 3 / 2015 (BŘEZEN) - Úvod do čínskej medicíny

14 Alergie HOMEOPATIE vyřeší

TEXT: Jana Čistecká
Dalším onemocněním, se kterým si homeopatie ví rady, je alergie. Alergie je stav přecitlivělosti a nepřiměřené reakce organismu na určitou běžně se vyskytující látku, které se říká alergen. Je to vlastně porucha řízení imunitního systému vedoucí k nadměrným reakcím, při nichž dochází k vyplavení některých látek poškozujících organismus či určité orgány. Jejich působením vzniká otok, zúžení průdušek, poruchy činnosti cév, zvýšená tvorba hlenu, ničení buněk atd. Alergenem může být například
prach, různé pyly, plísně, srst.

Časopis pro Kvalitní ŽIVOT - 3 / 2015 (BŘEZEN) - Alergie homeopatie vyřeší
16 Superpotravina GOJI

Časopis pro Kvalitní ŽIVOT - 3 / 2015 (BŘEZEN) - GOJI rostlina dlouhověkosti

18 Astrologická předpověď na březen od Milana Gelnara

20 Jak jíst přirozeně a zdravě

Časopis pro Kvalitní ŽIVOT - 3 / 2015 (BŘEZEN) - Jak jíst přirozeně a zdravě

22 Černá luna v Rybách

Časopis pro Kvalitní ŽIVOT - 3 / 2015 (BŘEZEN) - Černá Luna v rybách

24 Téma Tkáňové soli – pokračování

26 ŽENSKÉ TÉMA: Archetyp ČARODĚJKA

Časopis pro Kvalitní ŽIVOT - 3 / 2015 (BŘEZEN) - Archetyp ČARODĚJKA - ženské téma

28 HVĚZDNÁ CESTA: Brána č. 10 kariéra – dokončení

Časopis pro Kvalitní ŽIVOT - 3 / 2015 (BŘEZEN) - Hvězdná brána č. 10

29 Výňatky z knihy: Moringa a bílkoviny

Časopis pro Kvalitní ŽIVOT - 3 / 2015 (BŘEZEN) - Moringa a bílkoviny

30 Zvířátka: Narození fretky a TEST

Časopis pro Kvalitní ŽIVOT - 3 / 2015 (BŘEZEN) - Když se fretka narodí

Dokončení  textu a další fotky včetně nepublikovaných v tištěné verzi časopisu si můžete přečíst v tomto článku http://casopiskvalitnizivot.cz/content/kdyz-se-fretka-narodi

32 TAROT: Milenci a tarotová poradna Azaely

Časopis pro Kvalitní ŽIVOT - 3 / 2015 (BŘEZEN) - Milenci a tarotová poradna Azaely

33 Příběh z praxe: Není důležitý cíl

Časopis pro Kvalitní ŽIVOT - 3 / 2015 (BŘEZEN) - Azaela - příběh z praxe

34 Pohyb pro zdraví: Běžecké lyžování

Časopis pro Kvalitní ŽIVOT - 3 / 2015 (BŘEZEN) - běžky

37 RECEPTY: Pohankové variace

Časopis pro Kvalitní ŽIVOT - 3 / 2015 (BŘEZEN) - recepty

38 Pomůcky Feng Shui

Časopis pro Kvalitní ŽIVOT - 3 / 2015 (BŘEZEN) - Pomůcky Feng Shui

42 Příběh s obrazem

43 Fotoreportáž z veletrhu Biofach a Vivanes v Norimberku