Aktuálně z Egypta – od naší zpravodajky Laura Adjana 31. 7. 2015

Egypt je země, ve které jsem za posledních 10let strávila mnoho času a tak bych se s vámi ráda podělila o některé z mých zkušeností.

Jsem spolumajitelkou firmy Potraviny jako lék a tak se i mé příspěvky budou vztahovat hlavně k tomuto tématu, převážně alternativní cestou.

Momentální teploty v Egyptě se pohybují okolo 40 stupňů ve stínu, ale jemný větřík nám to zpříjemňuje. Včera tady byli po dlouhé době dokonce i mraky a nádherně pak vyzněl západ slunce.

Dnešní příspěvek bude o tom jak se chovat v Egyptě, abyste nechytli tzv. Faraónovu nemoc.

Mnohdy se setkávám s názorem, že v Egyptě není pitná voda, a pokud se jí napijete, dostanete takzvaného faraóna – průjem a celkové oslabení organismu.

Musím potvrdit, že v Egyptě trávím každý rok několik měsíců a vodu piji přímo z kohoutku a nikdy jsem neměla problémy tohoto charakteru. Z čeho tedy můžete tzv. Faraóna dostat?

V první řadě je nutné říci, že v Egyptě jsou úplně jiné klimatické podmínky než u nás v Evropě a proto je nutné respektovat základní zásady.

Pokud používáte klimatizace, nikdy ji nenastavujte o více než 7 stupňů níže než je venkovní teplota. Další příčinou faraóna může být pití chlazených nápojů (nebo nápoje s ledem). A v neposlední řadě přeplněné stoly jídlem, kterým je těžké odolat, takže se v zásadě přejídáme.

Pokud máme tzv. Faraónovu nemoc, udělali jsme chybu v některých z výše uvedených zásad. Tělo nám jen dává najevo, že není schopno tuto situaci zvládnout, aniž by použilo jeden ze svých obranných mechanismů (alarmů) např. Průjem, malátnost, celkové oslabení organismu atd.

Moje doporučení tedy zní:

Nepijte chlazené nápoje, vyhýbejte se zklimatizovaným místnostem a nepřejídejte se.

Pokud vezmete v potaz tyto fakta, jsem si jistá, že si dovolenou v Egyptě skvěle užijete dle svých představ.

Jak si pomoct?

Egypt je plný mátových čajů nebo exotického koření jako například koriandr, který vám pomůže přirozeně ochladit váš organismus. Má totiž ochlazující účinky, neboli působí chladivě na vás organismus.

Co se týká klimatizace ve vašem pokoji, jestli to chcete zkusit bez ní, navlhčete si na noc ručník, a přikryjte se s ním. Tuto fintu používali již staří faraóni (opět tělo přirozeně ochladí).

A nezapomeňte, že oči by jedli, ale žaludek tomu nebude rozumět. Jinak vás to může doslova „doběhnout“

Pokud budete potřebovat s něčím dalším konkrétním poradit, obraťte se prosím na můj email: pjlstyl@gmail.com, ráda vám pomůžu.

 

Příští týden pro vás připravuji téma sezónní potraviny z pravého egyptského trhu. Budu se těšit Vaše egyptská zpravodajka Laura Adjana.